Smrt přichází do Pemberley

4. ledna 2018 v 22:05 |  Filmy


Právě jsem dokoukala druhý díl dvojdílné minisérie Smrt přichází do Pemberley. A jsem naprosto nadšená.

Všichni tady víte, jak moc miluji Jane Austen a vše, co se jí týká, takže když jsem v programu spatřila slovo Pemberley, okamžitě jsem zavětřila a nahrála si oba filmy. A moc se těšila, až budu mít čas si je pustit. Stalo se včera :-).

S mamkou jsme se koukly na první díl a můžu říct, že jsem se ani chvilinku nenudila.... příběh mě do sebe naprosto vtáhl a myslím, že Jane by se toto volné pokračování jejího "dítěte", jak o svých knihách říkávala, moc líbilo.

Film byl dokonalý, vlastně, oba dva....Od svatby slečny Elizabeth Bennetové a pana Fitzwilliama Darcyho uplynulo šest let. Manželé s rodinou žijí na překrásném rodinném sídle Pemberley. Všichni se připravují na každoroční ples. Po neohlášeném nočním příjezdu Elizabethiny lehkomyslné sestry Lydie však události nabírají nečekaný spád. Hysterická mladá žena totiž vykřikuje, že jejího muže George Wickhama cestou lesem někdo zastřelil. Darcy okamžitě organizuje pátrání a v lese skutečně objeví zohavenou mrtvolu. Není to však Wickham, ale jeho společník kapitán Denny. Do Pemberley přijíždí smírčí soudce Hardcastle a začíná vyšetřování, v němž je George Wickham hlavním podezřelým... Na Pemberley, rodinném panství Elizabeth a Fitzwilliama Darcyových, došlo k vraždě. Hlavním podezřelým z hrdelního zločinu je George Wickham, manžel Elizabethiny sestry Lydie. Pokud bude shledán vinným, budou následky pro rodinné jméno katastrofální. Darcy nehodlá nic takového připustit, a proto bere vyšetřování do vlastních rukou. Přesto je však pro všechny případy rozhodnut výhodně provdat svou sestru Georgianu. To se ovšem nelíbí Elizabeth, která sama začne pátrat, aby dopomohla své švagrové a přítelkyni ke šťastnému manželství. Podaří se manželům Darcyovým problémy vyřešit, očistit jméno rodiny a zachránit i své manželství?


Už jen z poskytnuté anotace z ČSFD.CZ můžou milovníci Jane usoudit, že se bude jednat o velkolepý příběh, a skutečně je tomu tak.... .Nevytkla bych mu nic, i když Jane by byla pravděpodobně zhrozena milostnou scénou pana a paní Darcyových, ale dámy, která z nás by si nepřála být na Elizabethině místě? ;-)
Navíc, já se přiznám, že jsem párkrát dosnívala tento pohádkový příběh a sex k manželství prostě patří, že :D
Tudíž, za mě, naprosto žádný problém... navíc bylo vše natočeno vkusně a decentně.... Vážně, nemám, co vytknout, do poslední chvíle jsem byla napjatá, jestli zvítězí pravda, nebo předsudky (ach, jsme u nich zase :D) ..........

Takže, kdo chce trochu romatniky spojené s vyšetřováním vraždy zasazené do té úžasné doby regentské Anglie, bude maximálně spokojen :-)

Za mě 100% :-)

Krásný večer,

vaše opět beznadějná romantička
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama