Švejk II.

22. října 2017 v 21:28 |  Knihy
Nemám pocit, že by v knize nastávala jakákoli hluchá místa, jak to u delších příběhů bývá obvyklé, děj skutečně skvěle plynul a já s napětím očekávala každý další díl audioknihy a když jsem ji nemohla poslouchat, alespoň jsem přemýšlela o tom, co jsem slyšela, konstruovala, jak by příběh mohl pokračovat a neskutečně se těšila, až si knihu zase pustím. Důkazem toho, jak moc mne kniha překvapila budiž mi fakt, že jsem po jejím doposlechnutí stáhla eknihu do čtečky a ještě jsem si ji přečetla, no a protože jsem stáhla všechny díly dohromady, nějak se stalo, že jsem pokračovala a čtu už druhý díl. Teda, číst jsem přestala, abych stihla i něco jiného, ale rozhodně mám v plánu celého Švejka dočíst, protože tento příběh byl mým osobním překvapením roku.

Dlouho se mi nestalo, abych přečetla knihu, vůči které jsem měla spoustu předsudků a byla jsem vůči ní od počátku zaujatá, a ta mě nakonec tak do sebe pohltila a donutila mě změnit názor. A Švejk, superarbitrovaný pro blbost, se všemi svými voříšky a reumatismem, mě donutil otevřít oči a přiznat si, že jsem skutečně ještě nepřečetla tolik, abych mohla s určitostí říct, která kniha se mi bude líbit a která ne, a to se považuji za skutečně velkou čtenářku.

Co se mi na knize skutečně líbilo, byl fakt, že pan Hašek pracoval na podkladu doložitelných historických událostí, viz.: 1. světová válka, zmínka o vraždě Elizabeth, atentátu na Ferdinanda D'Este…. V této souvislosti mi na mysli vytanul hospodský Palivec, komická figurka člověka, co si tak moc dává pozor na to, co říká a přitom je tak neskonale upřímně sprostý a jeho dokonalou hlášku: "Sraly na něj mouchy….". Samozřejmě, že všechny tyto mé vypíchnuté citace mnohem lépe vyzní v kontextu knihy, ale mě i teď, jak o nich píšu, vyluzují úsměv na tváři. A to je podle mě důkaz toho, že byla kniha skutečně dobrá a zanechala ve mně mnoho pozitivních emocí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama