Švejk

22. října 2017 v 21:27 |  Knihy

Když mi byla přidělena kniha Jaroslava Haška, Osudy dobrého vojáka Švejka, popravdě jsem nebyla ani trochu nadšená. Švejka jsem měla zakódovaného jako nesmyslný film, na který nás nutila češtinářka koukat na gymnáziu. Ale audiokniha namluvená panem Kaiserem mě mých předsudků zcela zbavila. Už po první kapitole jsem byla přesvědčená, že si knihu nakonec i fakticky přečtu a že dám druhou šanci i filmu.

V knize není kapitola, která by mi, když nic jiného, alespoň nevyloudila na tváři náznak úsměvu. Jedna komická figurka střídala druhou, mou nejoblíbenější postavou se stal nejspíše nadporučík Lukáš. Samozřejmě, že budu mít příběh navždy spojený s charismatickým projevem Oldřicha Kaisera, ale nikdy nezapomenu také na spoustu dokonalých hlášek, "Věříte na nesmrtelnost duše? - Mohou se koňové dostat do nebe?", "Kdo je mrtvej, ať se mi do tří dnů nahlásí…" a přehršel dalších.
Kniha mi zpříjemnila několik dlouhých nudných směn v práci, cest domů i do školy. Jedinou její nevýhodou byla jistá nespolečenskost, kdykoli jsem knihu poslouchala v MHD, lidé po mě dost divně pokukovali, neb jsem se místy doslova tlemila od ucha k uchu.

POKRAČOVÁNÍ ZDE:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama