Nevěsta Borgiů

29. září 2017 v 22:15 | Jeanne Kalogridis |  Knihy

ANOTACE:
Temperamentní Sancha Aragonská přijede do Říma po svatbě s nejmladším synem Rodriga Borgii, papeže Alexandra VI. Věhlasná dynastie Borgiů žije v okázalém přepychu a odddává se všem světským neřestem. Sancha se ocitne v síti vztahů utkaných z chorobné ctižádosti, touhy po moci, žárlivosti, zrady a zvrhlosti. Spřátelí se s překrásnou švagrovou Lukrécií, o které kolují pověsti, že své sokyně tráví. Nejpalčivěji žárlí Lukrécia na svého svůdného bratra Caesara. Proto když Sancha propadne jeho neodolatelnému kouzlu, musí své tajemství bedlivě skrývat. Mezi Borgiovými jí jde denně o život. Bude mít mladá žena dost odvahy i obezřetnosti, aby ji přelstila? Hrdinka má předlohu ve skutečné historické postavě, její dramatický příběh se odehrává v pompézních kulisách skvostné renesanční Itálie.

zdroj:https://www.cbdb.cz/kniha-52104-nevesta-borgiuMÉ DOJMY:
Tuto úžasnou knihu jsem měla v knihovničce více než rok, než jsem ji konečně přečetla. Dostala jsem ji v den zápisu na VŠ, když jsme se s mamčou procházely po Šantovce a vymýšlely, co bych tak mohla potřebovat na koleje. Knihovna města Olomouce tam rozdávala vyřazené knihy, a zároveň se tak propagovala a já samozřejmě nemohla odolat, a když jsem se ujistila, že si opravdu mohu vybrat jednu knihu a odnést si ji domů, můj zrak padl na tuto krásku....
Kniha mě zaujala na první pohled historickou tematikou, jak mnozí z vás ví, chtěla jsem studovat buď obor český a anglický jazyk, nebo český jazyk a dějepis, nebo archivnictví, tudíž je jasné, že krom jazyků mám velmi blízko i k historii (i když, mezi námi, nemám teď moc času si rozšiřovat obzory), no a tak jsem ani na okamžik neváhala a předem jsem tušila, že si čtení náramně užiju :-).

Popravdě, historie Itálie není zrovna můj šálek kávy, ale přeci jen, jmého Borgia je dost známé i mým uším ;-). K faktickému přečtení příběhu jsem se tedy dostala až letošní září, kdy jsem cestou na koncert kapely Kryštof strávila příjemných pět hodin ve vlaku s knihou, do které jsem se po prvních pár stránkách začetla takovým způsobem, že jsem ji odkládala téměř z donucení. Tak moc jsem toužila vědět, kdo, kde, s kým, proč, jak a o čem :-D A věřím, že kdo po knize sáhne, bude mít stejnou touhu vše zjistit ;-)-

Abych vysvětlila - kniha je naprosto brilantní milostný román s historickou tematikou a téměř detektivní zápletkou. Samozřejmě si autorka historii poupravila dle obrazu svého, ale nutno podotknout, že sama na konci knihy uvedla, které okolnosti popsala přesně podle doložených historických pramenů a kde popustila uzdu své fantazii.

Za mě se rozhodně jedná o jeden z nejlepších historií inspirovaných románů, který jsem kdy četla a určitě si knihu plnou vášně, lásky, bolesti, zrady a intrik znovu přečtu, Třeba až v důchodu, ale přečtu. A všem, kdo milují oddechové čtení a historické základy příběhu ji jen vřele doporučuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 creepypasta-and-mysterious creepypasta-and-mysterious | Web | 4. října 2017 v 20:01 | Reagovat

To mne zaujalo

2 Lenka Lenka | 4. října 2017 v 21:56 | Reagovat

[1]: tak jestli se do přečtení knihy pustíš, budu ráda, když dáš vědět, jak se ti líbila :-)

3 Lukas Lukas | Web | 16. října 2017 v 10:38 | Reagovat

působivé, vskutku :-|

4 Lenka Lenka | 23. října 2017 v 17:52 | Reagovat

[3]: děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama