Mariana

29. prosince 2016 v 14:18 | Susanna Kearsleyová |  Knihy
spoiler!!!

ANOTACE:
Poutavý román o osudech dvou žen, které se i přes propast času neoddělitelně spojily.
Julia Becketová věří na šťastná znamení. Když se stěhuje do Greywethers/ Šedivce, nádherného starobylého domu ve Wiltshiru, tuší, že za tím nebyla jen náhoda.
Místní obyvatelé jsou milí a přátelští, a především jeden pohledný mladý soused Julii přitahuje,ale pod povrchem obyčejného života ve starém domě cítí přítomnost dávné, zapomenuté tragédie.
Brzy se dozví, že před tři sta lety žila dívka Mariana, jejíž osud je podivně spjatý s jejím...
(Romány a romance; Novinky z nakladatelství Ikar a KNIŽNÍ KLUB, www.bux.cz)Julii Becketovou ten dům přitahoval jako magnet. Odjakživa věděla, že jí jakýmsi zvláštním způsobem patří, a nenadálé dědictví jí umožnilo si překrásné staré stavení na anglickém venkově koupit. Sousedé jsou přátelští a v okolí se vyskytují hned dva zajímaví muži; zadumaný Skot Iain a majitel panství Geoff de Mornay. Julie má však neurčitý dojem, že zde na ni čeká ještě něco jiného.
Začne to siluetou muže na koni, kterého Julie vídává u kraje lesa. Jednoho dne nečekaně prostoupí závojem času a na okamžik se stane Marianou, mladou dívkou, která ve stejném domě žila před třemi sty lety. Mariana živoří v područí panovačného strýce, ale její svobodné srdce je přitahováno k Richardovi de Mornay z nedalekého zámku. Juliiny cesty do minulosti jsou stále častější a ona je nedovede kontrolovat; osud Mariany je svázaný s jejím. Ale jaký to má všechno význam? Je snad na Julii, aby dopověděla příběh lásky a tragické ztráty, který započal už tak dávno?
(PŘEBAL KNIHY)

Susana Kearsley

- kanadská spisovatelka
- kromě historických románů píše i klasické detektivky, které vydává pod pseudonymem Emma Cole
- vystudovala politologii a pracovala jako kurátorka v muzeu
- hned její první román Mariana získal Cenu Catherine Cooksonové a byl vydán v mnoha jazycích
- napsala celou řadu úspěšných romanticko-historických knih, zasazovaných nejčastěji do Anglie a Skotska

MÉ DOJMY:
Po dočtení knihy jsem jen vydechla - pane bože.... věřící odpustí, ale tak silný mám z přečtení zážitek.
Knihu jsem si koupila k vánocům, ale ani ve snu by mě nenapadlo, jak silný příběh se pod tím nááádherným přebalem skrývá.
Jakmile jsem se pustila do čtení, příběh si mě hned podmanil, a to nejen tím, že se odehrával v mé milované Anglii.

Vlastně nedokážu definovat, co jsem při čtení cítila, možná, že jsem se skutečně chvílemi stávala hlavní hrdinkou, popřípadě Marianou? :-) Zpočátku jsem sice tak nějak tušila, že by tím hlavním a jediným mužem měl být Iain, ale popravdě, hned, jakmile se na scéně objevil Geoff jsem mu totálně ale totálně propadla a opět pro mne kniha skončila dost nesprávně :-/
Já si totiž už dlouhou dobu všímám, že při čtení nových, moderních knih (myšleno ne klasiky...) si většinou oblíbím k hlavní hrdince právě toho partnera, se kterým nakonec stejně neskončí.
A pak jsem vždy trochu zklamaná :-D

Ale strašně se těším, až knihu znovu přečtu, a to jsem ji dočetla ani ne před hodinou :-P
Příběh se totiž čte úplně sám, jen jsem s napětím očekávala, kdy se hlavní hrdinka opět propadne do minulosti, prostě jsem se opět na chvíli stala Julií a plně si vychutnávala nový krásný svět....

A teď jsem zpět v realitě, smolím tento článek a doufám, že alespoň někoho navnadí, aby si tu knihu také přečetl.
Protože - děcka, ta za to fakt stojí!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | Web | 1. února 2017 v 18:51 | Reagovat

Dala bych si pozor na spoilery :) já už jsem knihu četla, ale většinou recenze čtou lidi, kteří uvažují o koupi, tak není dobré jim říct, s kým hlavní hrdinka skončí :) kdyby to Jo nešlo, tak hned ze začátku napiš, že píšeš spoilery ;) jinak pěkná recenze! Já se do knihy pravé vůbec nemohla začíst, ale pohltila mě :) já jsem s koncem spokojena :D mně se právě ten druhý nelíbil :D

2 Lenka Lenka | 1. února 2017 v 19:15 | Reagovat

[1]: děkuji za názor

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama