Levandulový pokoj

1. července 2016 v 13:33 | Nina George |  Knihy
Jelikož nepíšu komentáře ke knihám na různých internetových serverech (jsem jen jejich vášnivá čtenářka ;) ),
musím se o knize Levandulový pokoj zmínit alespoň krátce zde.
Knihu Levandulový pokoj jsem objevila zcela náhodou v knihkupectví již asi před třemi lety, dlouho jsem kolem ní jen chodila, až jsem si řekla, že ji prostě musím mít.
Tak jsem si ji poručila koupit ke svátku od sestry, stejně pro mě lepší dárek vymyšlený neměla.
Dlouho mi kvůli přípravě na maturitu ležela v knihovničce, až jsem ji teda 1.6. otevřela a dala se do čtení...
Dnes jsem knihu dočetla, měsíc sice vypadá jako dlouhá doba, ale když spočítám dny, kdy jsem skutečně četla, tak ty byly asi 3, což sice není můj nejlepší výkon, ale tato kniha je tak .......... tak složitá, krásná, bolestivá a zároveň po duši hladící, že kdybych ji přečetla za jeden večer, jak je mým dobrým zvykem, nemohla bych docenit její moc....
A patrně bych se z té přemíry citů opět sesypala (sotva jsem se vyhrabala ze srabu a našla jakous-takous životní stabilitu..) - ale to sem nepatří.

Ano, zpočátku se kniha trošinku vlekla, ale jakmile se Jean Perdu rozhodl vyplout z Paříže, děj dostal spád a od druhé poloviny jsem četla se zatajeným dechem.
Dnes jsem přesně v 13,00 dočetla poslední slovo, přes třetinu knihy jsem zvládla za hodinu a půl, se slzami na krajíčku, zatajeným dechem a rychle rostoucím a zase polevujícím napětím, jak to nakonec dopadne.

Moc se mi na knize líbilo, že se nejednalo o žádnou typickou "klišé-romantiku", typu Harlekýnek (i když, ty taky miluju, snad o nich napíšu jindy..), ale o skutečně promyšlený hluboký příběh staršího muže, na něhož dolehlo dvacet let odříkání a žití života prodchnutého domnělou křivdou.

Opět nebudu popisovat děj víc, snad někoho tímto "článkem" ispiruji si knihu přečíst.
Pokud jste někdo knihu četli a přečetli jste si i tento můj výtvor, jsem otevřena diskuzi, ráda bych se o své dojmy podělila, budu ráda za jakýkoli komentář....

Toť pro dnes vše, jdu se konečně najíst :D :D :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama